برگزاری کارگاه عکاسی نجوم

رویدادنجوم

تلفیق هنر با شگفتی های آسمان، عکاسی نجومی را به یکی از جذاب ترین شاخه های دنیای نجوم و عکاسی تبدیل کرده است. با توجه به نیروهای توانمند نجوم در استان، انجمن نجوم بوشهر برای نخستین بار اقدام به برگزاری کارگاه عکاسی نجومی با حضور اساتید به نام این رشته آقایان بابک امین تفرشی و تونچ تزل گرفته است. آقای بابک امین تفرشی، مدیر و موسس پروژه ی عکاسی جهان در شب (The World At Night ) ،برنده ی جایزه عکاسی علمی بنیاد لنارت نیلسون، عضو هیات موسس ستاره شناسان بدون مرز (Astronomers Without Borders)، سردبیر اسبق مجله نجوم،مدرس نجوم و از منجمان خوش آوازه ی ایرانی می باشد و آقای تونچ تزل عضو پروژه ی جهان در شب و عکاس نام آشنای ترکیه می باشد.

کارگاه به صورت یک روزه در دو بخش تئوری و عملی برپا خواهد بود. شرکت کنندگان حتما باید با اصول اولیه نجوم و عکاسی آشنا باشند.

محور اصلی بخش تئوری اصول عکاسی آسمان شب و اجرام آن و بخش عملی شامل رصد و عکاسی از آسمان خواهد بود.

شرکت کنندگان می توانند در صورت تمایل با خود دوربین به همراه داشته باشند. مسئولیت کلیه ابزار بر عهده ی خود افراد می باشد.

با توجه به محدود بودن ظرفیت این دوره، کلیه منجمان و عکاسان واجد شرایط می توانند حداکثر تا ۲ اسفند ماه اقدام به ثبت نام نمایند. اسامی پذیرفت شدگان پس از بررسی نهایی در روز ۵ اسفند ماه بر روی همین وبگاه www.liansky.ir قرار خواهد گرفت.

ظرفیت این دوره حداکثر۱۵ نفر و هزینه شرکت برای هر نفر نیز ۱۰۰هزار تومان می باشد.

هزینه دوره پس از پذیرش هر یک از داوطلبین اخذ می شود

بدیهی است اولویت با منجمان واجد شرایط می باشد.

برای شرکت در این دوره لازم است ابتدا فرم ثبت نام را دریافت کرده و پس از تکمیل آن، آن را به همراه ۵ عکس نجومی خود (ابعاد عکس حداکثر ۸۰۰ پیکسل و حجم مجموع آنها حداکثر ۴ مگابایت باشد) به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایید

bushehr.workshop1392@gmail.com

لطفا پس از طی مراحل فوق با شماره ۰۹۳۶۹۲۵۲۸۶۷ جهت تکمیل ثبت نام خود تماس حاصل فرمایید.

Tags: , , , ,

You May Also Like

اطلاعیه زمان پذیرش تیم های جشنواره کاوشگران آسمان
جشنواره نجومی کاوشگران آسمان (تکمیلی)

Author

Must Read

فهرست