چهل و سومین باشگاه ماهیانه نجوم

رویدادنجوم

با آمدن چهارشنبه ی آخر دی ماه و برگزاری باشگاه نجوم بوشهر, پژوهش سرای شهید خوشبخت میزبان دانش آموزان ، دانشجویان ، خانواده ها و عموم علاقمندان به نجوم بود که در طی آن فرصتی فراهم آمد تا بتوان علم نجوم را با نگاهی تازه تر در میان عموم مردم ترویج داد.

در این باشگاه آقای باغبانی مدیر انجمن نجوم بوشهر با سخنان خود مانند گذشته در رابطه با زندگی نجومی توجه حاضران را جلب نمود و در رابطه با دوستی با طبیعت، آسمان و همه جانداران و از لزوم حفظ محیط زیست و دوری از آسیب زدن به جانوران و شکار بی رویه آنها سخن گفت. بعد از آن شاهد اجرای خوب آقای پزنده کار در ارائه مطالبی کمتر شنیده شده درباره منظومه شمسی و سیارات آن بودیم. مطالب آقای رکنی درباره نام گذاری ستارگان نیز بسیار مفید واقع شد و درنهایت ویدیوها و تصاویرزیبای ارایه شده توسط آقای ده پویه توجه حاظرین و مخاطبان را به خود جلب کرد.

چهل و سومین باشگاه نجوم در تاریخ ۲۵ دی ماه ۹۲ از ساعت ۱۸ تا ۲۰ شب برگزار شد . در ابتدای مراسم پس از خوشامدگویی مجری برنامه سرکار خانم هاشمی نسب، آقای باغبانی مهمانان را به پاسخگویی به سوالات خود در مورد زندگی و شخصیت انسان ها فرا خواند و پس از آن حاضران را برای شرکت در برنامه غذا دادن به پرندگان ساحلی که قراربود در تاریخ پنج شنبه ۲۶ دی ماه اجرا شود دعوت نمود و در ادامه درباره لزوم اهمیت دادن به حیوانات سخن گفت.

بعد از آن آقای پزنده کار با اجرایی جالب توجه سفرخود را از منظومه شمسی آغازکرد . این سفر از شرح وتوضیح خورشید شروع وتا دنباله دارها ادامه یافت.

پس از آن آقای رکنی ضمن تشکر از عوامل واشخاصی که درباشگاه یلدانه ماه پیش زحماتی متقبل شده بودند، ویدیویی از خلاصه برنامه های باشگاه یلدانه راپخش کردند وسپس بخش دوم برنامه خود را درباره ی سیستم های ناگذاری ستارگان ارایه دادند.

ودر پایان بخش محبوب باشگاه های نجوم بوشهر تحت عنوان نجوم به روایت تصویر را با اجرای آقای ده پویه شاهد بودیم و با پخش ویدیوهایی از ماموریت های فضایی، کیهان عظیم وتصاویرمنتخب سال ۲۰۱۳ و ارایه توضیحتی درباره هر یک از آنها همراه شدیم . دراین بخش جناب دهپویه تصاویری از فعالیت ها و عکسهای نجومی یکی از منجمان آماتور کشور به نام امیررضا کامکار از شهر قاین را نمایش داند ولی متاسافه ارتباط تلفنی با ایشان مقدور نشد.

باسپاس ازتمامی دوستانی که برای برگزاری این باشگاه تلاش کردند

آسمان دلتان همیشه صاف

Tags: , ,

You May Also Like

جشنواره نجومی کاوشگران آسمان
نجوم و محیط زیست؛ ساعتی با طبیعت و پرندگان آسمانش

Author

Must Read

فهرست