پر بیننده ترین ها

بیانیه رصدخانه مهر بوشهر در زمینه برندگان نهایی دومین دوره ی جشنواره کاوشگران آسمان
برگزاری دومین دوره جشنواره نجومی – محیط زیستی کاوشگران آسمان، از این رو مایه سرفرازی رصدخانه مهر است که نشان می­دهد معلمان امیدوار، خستگی ناپذیر و علاقمند به توسعه ی علمی استان و کشور چگونه می­توانند با امید به آینده­ای روشن و زیبا از طریق ترویج علم در راه آبادانی و سازندگی این مرز و بوم گام برداشت.

ترویج علم و تفکر علمی  نقشی اساسی در بهبود ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی دارد. امروزه با تشکیل انجمن­های نجوم، از شمال تا جنوب استان، بخشی مهمی از مسیر ترویج علم را دبیران نجوم محترم ایفا می­کنند. دبیرانی که از سر عشق و علاقه و به صورت داوطلبانه گام برداشته، هیچ ناملایمتی و سردی آن­ها را از ادامه بازنداشته و با وقف زندگی خود در راه آگاهی بخشی به مردم و به ویژه دانش آموزان، آتشین شعله­های علم را فروزان نگاه داشته اند. دانش آموزانی که با همراهی دبیران خود و با شوری وصف ناپذیر، آسمان را میعادگاه خود یافته و ستارگان آن را دوستان دیرین خود.

بر خود میبالیم که با همکاری و تلاش خالصانه ی همکاران محترم، رصدخانه مهر در اسفند ماه ۹۳ میزبان بیش از ۹۰۰ دانش آموز از سراسر استان بود. دانش آموزانی که پا در مسیری جدید گذاشته و علم را آن گونه که هست و باید باشد و به دور از هر نمره گرایی، طلب می­کنند.

براساس چنین نگاهی، ضمن قدردانی از زحمات کلیه دبیران محترم انجمن­های نجوم و دانش آموزان شرکت کننده، رصدخانه مهر با افتخار اعلام می­کند که شاهد و قدردان تلاش تمامی انجمن­های نجوم استان است و اطمینان دارد که این کوشش­های عاشقانه آینده­ای سرشار از شادی، امید و دانش را رقم خواهد زد.

براساس پروژه­های ارسالی دانش آموزان شرکت کننده در بخش مقدماتی پروژه شما یک دانشمند هستید و امتیازات بخش های تئوری و عملی رقابتی که در حین جشنواره کسب شده، ضمن تقدیر از گروه­های دانش آموزی شرکت کننده، گروه­های برنده به شرح ذیل اعلام می گردند:

مقطع/شهرستان/منطقه/اعضا

ابتدایی/ دخترانه/سعدآباد

فاطمه کیهان، فاطمه عدالت، رویا راستگو، رقیه سعدآبادی

ابتدایی/ پسرانه/سعدآباد

علی شریفی، یاسین اداری، حمیدرضا اکبری، علی موسوی فرد، احمدرضا شریفی

متوسطه اول/ دخترانه/سعدآباد

صباعشایری، فاطمه راستگو، سارا فهیم، الهه قدیری، سیده فاطمه موسوی

متوسطه اول/ پسرانه/سعدآباد

احمدرضا فهیم، محمدامین اکابری، امیر حسین رضایی، محمدرضا شعبانی، علی زیراهی

متوسطه دوم/ دخترانه/سعدآباد

ثریا سعدآبادی، بنفشه خواجه، مریم علیپور، مریم صداقت، فریبا فرخ سربست

متوسطه دوم/ پسرانه/سعدآباد

امیر خوش صوت، علیرضا خوش صوت، محمدحسین بحرانی، حسن ایزدی، محمد صادق جعفری

بدون شک، برگزیده شدن تمامی گروه­ها از یک منطقه، نشانگر توانمندی دبیر محترم جناب آقای بحرینی در آموزش و شوق دانش آموزان به یادگیری است. کسب این نتیجه ما را نیز بسیار مسرور کرد و نشان داد که در سایه­ی تلاش خالصانه و کسب دانش در هرکجای عالم می­توان مرزها را برداشت و طرحی نو از آگاهی و دانش در انداخت.

برنامه اختتامیه و قدردانی از برگزیدگان همزمان با هفته نجوم روز دوشنبه هفت اردیبهشت ماه ، ساعت ۱۰ الی ۱۲ برگزار خواهد شد.

کاوشگران آسمان آغاز یک مسیر است، مسیری برای داشتن ایرانی سرشار از آگاهی، کار گروهی و تعامل سازنده.
رصدخانه مهر/ اتحادیه انجمن های نجوم استان

 

sq-sample33
کاوشگران آسمان این بار در شیراز
ادامه
sq-sample33
خانه نجوم استان بوشهر افتتاح شد
ادامه
sq-sample33
از شروع اردوهای رصدی در اهرم تا حرفه ای شدن 
ادامه
sq-sample33
کارگاه شناخت ماه در بوشهر برگزار شد
ادامه

نظراتتمام حقوق این سایت متعلق به انجمن رصد خانه بوشهر می باشد.

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.