پر بیننده ترین ها

حضور مدیر انجمن نجوم معلمان ایران در نشست بین‌المللی ستاره‌شناسی و فضانوردی (IMAA)
مارسلو الیویرا سوزا، رییس کمیته برگزاری دوازدهمین نشست بین‌المللی نجوم و فضانوردی، هفته گذشته به‌طور رسمی از حسن باغبانی، مدیر انجمن ستاره‌شناسی معلمان ایران و رییس انجمن نجوم رصدخانه مهر بوشهر، برای شرکت و سخنرانی در این نشست دعوت کرد.

این کنگره بین‌المللی با همکاری اتحادیه بین‌المللی ستاره‌شناسی IAU، انجمن ستاره‌شناسان بدون مرز AWB و نشریه معتبر نجومی Sky & telescope روزهای ۱۱-۱۳ آپریل (برابر با 22 تا 24 فروردین ماه 98) به میزبانی  ریودوژانیرو برزیل برگزار خواهدشد. 

حسن باغبانی با اعلام این خبر در حاشیه مراسم شب زمین -که در آخرین شنبه‌شب ماه مارس، از سوی انجمن نجوم بوشهر و رصدخانه مهر با همکاری اداره محیط زیست در مدرسه تاریخی سعادت و با حضور خیل علاقه‌مندان به آسمان شب برگزار گردید- بیان داشت که در این نشست از وی جهت سخنرانی و ارائه دستاوردها و راهکارهای انجمن ستاره‌شناسی معلمان ایران (ITAU) دعوت به عمل آمده و او به نمایندگی از همه اعضای انجمن در آن کنگره بین‌المللی حضور خواهد یافت.

وی همچنین به نقل از ریاست کمیته برگزاری مراسم اعلام کرد که در دوازدهمین دوره پیش رو -که فروردین ماه جاری برگزار خواهد شد- برخی از چهره‌های فعال و تراز اول جهانی در حوزه‌ی ستاره‌شناسی حضور یافته و به ارائه سخنرانی خواهند پرداخت.
 از جمله:
- دنیس استون از ناسا؛
- مایک سیمونز، رییس ستاره‌شناسان بدون مرز؛
- پاتریک میلر، مسئول اتحادیه بین‌المللی IASC؛
- کنستانس والکر، مسئول رصدخانه اپتیکال ملی آمریکا‌ NOAO؛
- کارلوس الکساندر وونچه، رییس مرکز ملی تحقیقات فضایی برزیل INPE؛
- خوزه عبدالله هلایل از مرکز تحقیقات فیزیکی برزیل CBPF؛
- والنتین گریگوری، مدیر انجمن ستاره‌شناسی و شهاب‌سنگهای رومانی SARM. 

حسن باغبانی، مدیر انجمن ستاره شناسی معلمان ایران و رصدخانه و پژوهشسرای مهر بوشهر، به عنوان سخنران مدعو در این نشست حضور خواهد یافت.
انجمن نجوم رصدخانه مهر و انجمن ستاره شناسی معلمان ایران سال هاست که به عنوان یکی از فعالترین و معتبرترین مؤسسات و مراکز علمی کشور، با برگزاری نشست‌ها، دوره‌های آموزشی و مراسم مختلف در جهت ترویج دانش کهن ستاره‌شناسی در استان بوشهر و سطح کشور به فعالیت علمی مشغول است و از جمله در اسفندماه گذشته، این انجمن میزبان نخستین کارگاه چهارروزه اتحادیه بین‌المللی NASE در دانشگاه خلیج فارس بوشهر بود.

sq-sample33
از شروع اردوهای رصدی در اهرم تا حرفه ای شدن 
ادامه
sq-sample33
اردوهای رصدی آموزش نجوم در شهر اهرم برگزار شد
ادامه
sq-sample33
از شروع اردوهای رصدی در اهرم تا حرفه ای شدن 
ادامه
sq-sample33
ویژه برنامه کودکان در خانه نجوم برگزار شد
ادامه

نظراتتمام حقوق این سایت متعلق به انجمن رصد خانه بوشهر می باشد.

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.