پر بیننده ترین ها

مصاحبه با سرپرست اداره میراث فرهنگی انجام شد
مصاحبه با محمد حسین ارسطوزاده، سرپرست اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر توسط روابط عمومی رصد خانه مهر در آیین افتتاح خانه نجوم با هدف شفاف سازی دیدگاه محمد حسین ارسطوزاده نسبت به علم نجوم انجام شد.
روابط عمومی رصدخانه مهر: دیدگاه شما نسب به علم نجوم و جایگاه این علم در استان بوشهر و زندگی مردم این استان؟
محمد حسین ارسطوزاده: در کلام بگم فوق العادست من به نظرم میاد که کمتر جایی با این شور و شوق واشتیاق مردم یه منطقه ای جمع میشن برای اینکه پاس بدارند چنین علم ارزشمندی رو به خصوص علم نجوم رو .از اون مهمتر اون چیزی که برای من امشب چشم گیر بوده حضور خانواده ها و حضور پررنگ دختر خانم هاست یعنی بیشترین موفقیت رو دختر خانم ها توی این حوزه دارند کسب میکنند بر اساس این تقدیرهایی که امشب شد واین جای بسیار خوشحالی داره. من تبریک میگم به همه ی بوشهری ها و از اون ویژه تر به همه ی دختر خانم ها دانش آموزای دختری که توی این استان توی این زمینه فعالیت میکنن.
روابط عمومی رصد خانه مهر: به نظر شما نجوم در استان بوشهر یک بستر مناسب برای رشد و پیشرفت خانم هاست؟
محمد حسین ارسطوزاده: فوق العادست. ببینید به هر حال ریشه داره ،علم نجوم در استان بوشهر ریشه داره به واسطه ی اینکه اینجا یک بندری بوده که مردمانش بر اساس ستاره شناسی ونجوم تجارت میکردند ،دریا نوردی میکردند ارتباط با اون سوی دریا واقیانوس رو برقرار میکردند. این ریشه دار بودن علم نجوم رو در این منطقه نشون میده و سوابقش رو باید به نظر من پژوهش کرد. ما یک وظیفه ای بر عهده داریم که این سوابق رو پژوهش بکنیم و به صورت کاربردی چون بسیاری از این علوم تجربی بوده سینه به سینه منتقل میشده در واقع این تاریخ شفاهی منطقه هستش که ما باید استخراج بکنیم و بتونیم منتشر بکنیم به جوان و علاقمندان امروز ارائه بدیم.
روابط عمومی رصد خانه مهر: خیلی ممنون . ما خیلی خوشحالیم که شما این دیدگاه مثبت رو نسبت به علم ستاره شناسی دارید و امیدواریم که در برنامه های آتی همراه انجمن نجوم استان بوشهر باشید.


مصاحبه کننده:فاطمه زهرا اروانه
 

sq-sample33
اردوهای رصدی آموزش نجوم در شهر اهرم برگزار شد
ادامه
sq-sample33
کارگاه شناخت ماه در بوشهر برگزار شد
ادامه
sq-sample33
مصاحبه با سرپرست اداره میراث فرهنگی انجام شد
ادامه
sq-sample33
گزارش تصویری صدوهشتمین باشکاه نجوم به همراه ماه گرفتگی
ادامه

نظراتتمام حقوق این سایت متعلق به انجمن رصد خانه بوشهر می باشد.

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.