پر بیننده ترین ها

اردوهای رصدی آموزش نجوم در شهر اهرم برگزار شد
به گزارش روابط عمومی انجمن نجوم آسمان تنگستان در سال تحصیلی اخیر، این انجمن بنا به درخواست کادر اجرایی مدارس ابتدایی  به آموزش نجوم مقدماتی در مدارس کوثر، شهید یگانه بنه گز ،ام البنین،بنت الهدی و.. پرداخت.
اردوهای رصدی بنا به درخواست مدارس نام برده در صبح و برخی در شب برگزار شده که اردوهای رصدی صبح در بخش عملی شامل رصد خورشید و آسمان نما و اردوهای رصدی شبانه شامل آسمان نما،رصد ماه،آشنایی با ستاره قطبی و صورت های فلکی کاربردی بود.
در بخش آموزش تئوری نجوم هر مدرس بخش تخصصی خود را به دانش آموزان آموزش داده و کلاس ها به صورت موضوعی در گردش بودند. هر مدرس در حین آموزش خود دانش آموزان علاقمند به این علم را شناسایی و پس از آن دانش آموزان را به پژهشسرای فرهنگ جهت تشکیل انجمن نجوم مدارس معرفی میکردند. 
دانش آموزان پس پایان بخش تئوری که شامل آشنایی با منظومه شمسی ، انواع کهکشان ها ،خوشه های ستاره ای ، سحابی ، جهت یابی و..بود به بخش عملی رصد ماه هدایت شده و توضیحات تکمیلی درمورد چگونگی تشکیل ماه داده می شد پس از آن به بخش پایانی و جذاب آموزش یعنی آسمان نما رفته و از شبیه سازی آسمان لذت می بردند.
دانش آموزان علاقمندی که سوالاتی در ذهن آن ها در مورد این علم ایجاد شده بود به مدرسین مراجعه کرده و ابهامات خود را برطرف میکردند.
حاصل اردوهای رصدی ذکر شده نقاشی ها و گزارشات دانش آموزان برخی مدارس بود که دریافت خود را از علم ستاره شناسی با قلم کودکانه خود نگاشته بودند.

خبرنگار:فاطمه زهرا اروانه
     

sq-sample33
ویژه برنامه کودکان در خانه نجوم برگزار شد
ادامه
sq-sample33
برگزاری شب رصدی
ادامه
sq-sample33
سینما نجومی توسط انجمن نجوم بوشهر برگزار شد
ادامه
sq-sample33
ویژه برنامه کودکان در خانه نجوم برگزار شد
ادامه

نظراتتمام حقوق این سایت متعلق به انجمن رصد خانه بوشهر می باشد.

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.