پر بیننده ترین ها

خانه نجوم استان بوشهر افتتاح شد
 

 شب گذشته خانه نجوم بوشهر واقع در  عمارت مبارکی  با حضور مسئولانی استانی و شهرستانی همچون نماینده محترم ولی فقیه در استان، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ، معاون اموزش متوسطه اداره کل اموزش و پرورش، رئیس اداره اموزش و پرورش منطقه دلوار، فرماندار شهرستان بوشهر، اعضای شورای شهر و عموم علاقمندان افتتاح شد.
در ابتدای برنامه فاطمه هاشمی نسب ضمن خوش آمد گویی  به طور مختصر به شرح موقعیت تاریخی عمارت مبارکی پرداخت.
پس از آن حسن باغبانی ، رئیس انجمن نجوم معلمان ایران به تشریح فعالیت های انجمن  پرداخت. وی افزود: امروزِ این انجمن حاصل تلاش های 21 سال یک تیم با اراده است.
نماینده محترم ولی فقیه در استان،آیت الله صفایی  بوشهری نیز در سخنرانی های خود با تاکید بر اینکه گروه ها و افراد زیادی تلاش کردند که بوشهر راکوچک و ذلیل کنند ولی ناکام ماندند؛ گفت: من از همین امروز میگویم دیگر کوتاه نگری ممنوع است.
وی تصریح کرد: ما مردم توانایی هستیم و در عرصه های بین الملی  حرف های زیادی برای گفتن داریم پس لازم است در تمامی علوم همچون نجوم تلاش خود را در سطح بین الملل به کار بگیریم.
محمد حسین ارسطو زاده، سرپرست اداره میراث فرهنگی بوشهر از افتتاح خانه نجوم در یکی از عمارت های کهن شهر ابراز خوشحالی نمود. 
در پایان برنامه، خانه نجوم توسط آیت الله صفایی بوشهری، مسولان و دیگر حامیان علم نجوم به صورت نمادین افتتاح شد.
لازم به ذکر است که علاقمندان به علم نجوم از سراسر استان بوشهر، شهر هایی همچون بندرریگ، سیراف، ابپخش، گناوه، اهرم و... برای شرکت در این برنامه تشریف آورده بودند.
      
 

sq-sample33
تیم رصدخانه مهر فعال در پروژه apto
ادامه
sq-sample33
کارگاه شناخت ماه توسط انجمن نجوم بوشهر برگزار می شود
ادامه
sq-sample33
کارگاه شناخت ماه توسط انجمن نجوم بوشهر برگزار می شود
ادامه
sq-sample33
برگزاری شب رصدی
ادامه

نظراتتمام حقوق این سایت متعلق به انجمن رصد خانه بوشهر می باشد.

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.